Ranking Kasyn Online
Polska - Kolumbia - jak te ekipy radziły sobie na poprzednich Mundialach?

Już za kilka dni mecz Polska - Kolumbia. Jak oba zespoły radziły sobie w poprzednich mundialach?

2018-06-19 14:06

Jak Polska radziła sobie na poprzednich mundialach?Wiele osób twierdzi, że liczy się dla nich tylko teraźniejszość i przyszłość. Rzeczywiście, oglądanie się na przeszłość może niejednokrotnie przywoływać kiepskie wspomnienia. Pasjonaci futbolu często jednak wracają do lat ubiegłych. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Analizując spotkanie Polska - Kolumbia postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak obie reprezentacje radziły sobie na poprzednich Mistrzostwach Świata. Która drużyna osiągnęła lepszy wynik? Na jakie lata przypadały największe sukcesy kadry z Europy oraz Ameryki Południowej?

James Rodrigues to gwiazda KolumbiiPlantatorzy Kawy (przydomek Kolumbii) po raz pierwszy zagrali na Mundialu w 1962 roku. Było to na ich kontynencie, ponieważ turniej rozgrywał się w Chile. Nie była to jednak udana impreza dla Los Cafeteros, którzy odpadli już po fazie grupowej. Kolumbijczycy na kolejny udział w Mistrzostwach Świata czekali aż 28 lat. Zakwalifikowali się dopiero na turniej we Włoszech, który był rozgrywany w 1990 roku. Kolumbia zagrała już wtedy o wiele lepiej niż w swoim debiucie. Wszystko dlatego, że Los Cafeteros doszli do 1/8 finału. Na turniejach w Stanach Zjednoczonych oraz Francji Kolumbijczycy kończyli swój udział na fazie grupowej. Potem czekali kolejne 16 lat na następny awans. Na Mundialu w Brazylii doszli aż do ćwierćfinału. To właśnie na tej imprezie objawiła się gwiazda Jamesa Rodrigueza, który potem trafił do Realu Madryt.

Polacy mają większe doświadczenie w mundialachCo ciekawe, Polacy pod tym względem prezentują się lepiej. Kłopot jednak jest taki, że lata świetności mamy już daleko za sobą. Rozpocznijmy jednak od pierwszego dla naszych turnieju, który miał miejsce w 1938 roku. We Francji doszliśmy do 1/8 finału. Na kolejny turniej czekaliśmy 36 lat. Wtedy to w Republice Federalnej Niemiec zajęliśmy 3. miejsce. Mniej więcej 4 lata potem - w Argentynie - było gorzej, ponieważ odpadliśmy w 2. rundzie i finalnie uplasowaliśmy się na 5. lokacie. Z wielkimi nadziejami jechaliśmy na kolejny Mundial do Hiszpanii. W 1982 roku po raz kolejny zajęliśmy 3. miejsce. W 1986 roku - w Meksyku - doszliśmy do 1/8 finału. Na kolejną tak wielką imprezę czekaliśmy do 2002 roku. Wtedy to odpadliśmy już po fazie grupowej. Podobnie było 4 lat potem w Niemczech. Niestety, turnieje w Republice Południowej Afryki i Brazylii odbyły się zaś bez udziału Biało-Czerwonych.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyniki osiągnęliśmy lepsze rezultaty. Problem jest jednak taki, że ostatnie lata są bardziej okazałe w wykonaniu Kolumbii. Co więcej, Los Cafeteros na poprzednim Mundialu grali bez Radamela Falcao. Typując wynik spotkania Polska - Kolumbia warto uwzględnić ten czynnik. Oczywiście, chcielibyśmy, aby górą byli kadrowicze Adama Nawałki. Dużo znaków na niebie i ziemi wskazują jednak, że może być inaczej. Podobnie uważają eksperci serwisu Betsite.pl, którzy przedstawili zakłady na mecz Polska - Kolumbia, a te są dosyć bolesne dla Polaków. Typ postawiony przez ten portal jest dosyć jasny - 2-1 dla Kolumbii. Podobnie uważają bukmacherzy online, którzy dopatrują się zwycięstwa Kolumbii.